Bachata

Bachata

Bachata Łódź

Bachata Łódź  Kolebką tego tańca jest Dominikana. Tematyka piosenek jest przede wszystkim romantyczna i uczuciowa, najczęściej mówi o smutku i niespełnionej miłości.
Charakter tańca osiągany jest przez odpowiednie ruchy bioder i reszty ciała. Bachatę najczęściej tańczy się blisko partnera.

Bachata Łódź została wymyślona przez służących, którzy śpiewali piosenki do tej muzyki na koniec dnia, po pracy. Tworzyli muzykę na nietypowych instrumentach – przedmiotach łatwo dostępnych, niekoniecznie instrumentach muzycznych. W niektórych częściach Dominikany słowa bachata używa się na określenie śmieci, ale jednak większość ludzi twierdzi, że oznacza przede wszystkim zabawę, imprezę. 

Najbardziej znaną grupą grającą muzykę w stylu bachata z piosenką „Obsesion” jest dominikański zespół Aventura. Obsesion w 2006 roku bardzo długo utrzymywała się w czołówkach list przebojów tak samo w krajach latynoskich jak i w USA czy w Europie a tymi w Polsce.

Istnieją trzy podstawowe style bachaty: Dominicana, Moderna oraz Sensual.

Bachata Dominicana jest to oryginalny styl powstały na Dominikanie. Wykazuje pewne podobieństwa do innych tańców latynoskich, zwłaszcza do cha-chy. Piosenki tworzone w tym stylu są relatywnie najszybsze. Choreografie charakteryzują się skomplikowaną pracą stóp.

Bachata Moderna jest to styl powstały z uproszczenia bachaty dominicany. Piosenki w tym stylu są znacznie wolniejsze. Zdarzają się wstawki gitarowe przypominające styl dominicana. Ze względu na prostotę jest to najbardziej popularny styl i jest on najczęściej nauczany.

Bachata Sensual to bardzo zmysłowa odmiana bachaty. Prowadzenie następuje poprzez ruch ciała, dłonie odgrywają niewielką rolę. Ruch bioder jest eksponowany mniej, niż w bachacie dominicana. Cecha charakterystyczna tego stylu to występowanie tzw. falek ciała. Tempo jest zróżnicowane, zależne od muzyki.

Obok kroku podstawowego najczęściej wykonywane są wszelkiego rodzaju obroty.

Bachata Łódź w Szkole Tańca Peter. Zapraszamy.

© 2021 by Szkoła Tańca Peter