Disco Samba

Disco Samba

Disco Samba Łódź

Disco samba Łódź czy inaczej samba disco to odpowiednik samby towarzyskiej wykorzystywanej głównie na wszelkiego rodzaju imprezach. Jest bardzo popularna. Powstała w latach 70-tych XX wieku na cele rozwijających się w tamtych czasach i zyskujących ogromną popularność dyskotek. Dość szybkie tempo sprawia że jest lubiana przez tancerzy, a skomplikowane figury potrafią wprawić widzów w podziw. 

Taniec ten łączy w sobie elmenty zwykłej samby brazylijskiej, towarzyskiej oraz figury disco.

Samba disco zyskuje stopniowo coraz więcej zwolenników i jest idealnym tańcem dla dorosłych i młodzieży. Jest to taniec bardzo na czasie, dlatego nie ma co zwlekać z jej nauką. Cieszy się ona ogromną popularnością w dyskotekach, klubach i podczas imprez okolicznościowych. Niewątpliwą zaletą jest prostota disco samby. Nie trzeba mieć za sobą kosztownych lekcji, wystarczy wyczucie rytmu i dobre chęci, by zostać gwiazdą parkietu. Większość imprezy można przetańczyć właśnie sambą disco. Taniec pojawia się na naszych kursach tańca na poziomie średniozaawansowanym. Sporo figur które uczymy można zaczerpnąć z innego, nieco wolniejszego tańca jakim jest disco tap, także występujący na zajęciach w naszej szkole. Można też skorzystać z naszej oferty lekcji indywidualnych i tylko z instruktorem uczyć siętego żywiołowego, dynamicznego tańca.

Poza krokiem podstawowym w sambie disco najczęściej wystepującymi elementami są: obrót partnerki pod ręką partnera w lewo i w prawo, zmiana rąk za plecami partnera, ręcznik, stop and go, american spin, miami.

Disco Samba Łódź w Szkole Tańca Peter.

© 2021 by Szkoła Tańca Peter