Disco Tap

Disco Tap

Disco Tap Łódź

Disco Tap Łódź to użytkowy taniec przydający się praktycznie na każdej imprezie. Opiera się na charakterystycznym kroku 'tap’ oznaczającym stuknięcie. Bardzo prosty, rytmiczny do typowej muzyki popowej i disco.

Poza krokiem podstawowym zawierającym dokładnie 3 kroki w tym „tap” najczęściej tańczonymi figurami są: obrót partnerki pod ręką partnera w lewo i w prawo, zmiana rąk za plecami partnera, obrót partnera, stop and go oraz american spin.

Disco tap zyskuje stopniowo coraz więcej zwolenników i jest tańcem „w punkt” dla dorosłych i młodzieży. Jest to taniec ponadczasowy, dlatego nie ma co zwlekać z jego nauką. Cieszy się on ogromną popularnością szczególnie na imprezach okolicznościowych. Niewątpliwą zaletą jest prostota disco tapa. Nie trzeba mieć za sobą kosztownych lekcji, wystarczy wyczucie rytmu i dobre chęci, by zostać gwiazdą parkietu. Taniec pojawia się na naszych kursach tańca na poziomie podstawowym w zasadzie już na pierwszych zajęciach.

Sporo figur które uczymy jest bardzo podobnych do tych z innych tańców jakimi są disco samba lub jive, także występujących na zajęciach w naszej szkole. Można też skorzystać z naszej oferty lekcji indywidualnych i tylko z instruktorem uczyć się tego spokojnego, prostego tańca.

Disco Tap w Szkole Tańca Peter. Zapraszamy.

© 2021 by Szkoła Tańca Peter