Merengue

Merengue

Merengue Łódź

Merengue Łódź z języka hiszpańskiego dosłownie oznacza „ubite jajko”. Jest tańcem narodowym Dominikany. Merengue to mieszanina afrykańskich i latynoskich tradycji muzycznych która przyciąga swą wesołością i lekkością. Jego technika jest podstawą wielu tańców latynoskich. Muzyka merengue charakteryzuje się wyraźnym, jednostajnym rytmem, jest dynamiczna i radosna.

Merengue to bardzo ważny i pożyteczny taniec latynoamerykański. Jego technika kroków w bok jest podstawą wielu tańców latynoskich. Całkiem możliwe, że wieczorami we wszystkich społecznościach latynoamerykańskich najchętniej tańczy się właśnie merengue! Miszkańcy Dominikany lubiąmerengue gorące i szybkie. Ich sąsiedzi z Haiti wolą wolniejsze, z wpływami haitańskiego reggae. Oba warianty są biezmiernie popularne w Ameryce Łacińskiej. 

Merengue Łódź jest w zasadzie najłatwiejszym tańcem latynoamerykańskim i wykorzystuje się w nim bardzo proste figury. Ustawienie tancerzy określa się tu w odniesieniu do siebie nawzajem a nie do jakiegoś miejsca. 

Merengue nie tańczy się na turniejach tańca towarzyskiego. Nie jest on zaliczany do tej grupy tańców. 

Poza krokiem podstawowym w merengue tańczy się takie figury jak: wspólny obrót w lewo, cucaracha, opuszcanie rąk, obroty pod ręką.

Merengue Łódź

© 2021 by Szkoła Tańca Peter