Quickstep

Szkoła Tańca Łódź - Quick Step

Quickstep Łódź

Quickstep Łódź to szybka odmiana foxtrota, tryskająca energią, odmiennym stylem I charakterem. Symbolizować może młodych ludzi pełnych radości życia, cieszących się każdą wspólnie przeżytą chwilą poprzez podskoki, kroki biegane, szybkie zmiany kierunku, figury obrotowe i progresywne.

Quickstep powstał w latach 20 XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Po raz pierwszy w Europie pojawił się w Anglii w pierwszej połowie XX stulecia, będąc poniekąd szybką odmianą foxtrota. Podobnie jak foxtrot charakteryzuje się metrum parzystym (4/4). Przy tempie 48-50 taktów/min quickstep jest najszybszym tańcem standardowym. Jak każdy z tańców standardowych jest tańczony w trzymaniu zamkniętym.

Ten taniec można nazwać prawdziwą radością tańców standardowych . Podstawowe figury są dość proste , a tempo muzyki i ogólny charakter tańca wydają się prosić o beztroską interpretację radosnego rytmu. Początkującym nie sprawi problemu nauka prostych kroków podstawowych i dopasowanie ich do muzyki. Tancerze bardziej zaawansowani odryją, że muzyka pozwala na zastosowanie niekończących się wariacji kroków. Tancerz poznający podstawy quickstepa opanuje taniec, który nigdy nie straci swej świeżości; taniec będący niewątpliwie najbardziej atrakcyjną ekspresją rytmu, jaką poznał świat.

Taniec ten należy do tańców swingowych, jednak ze względu na szybkie tempo akcja swingowa jest mniej wyraźna niż w foxtrocie. Akcje swingowe charakteryzują się naprzemiennym przyspieszaniem i zwalnianiem, które przypominają ruch huśtawki, od którego wzięła się nazwa tańca. Charakterystyczną cechą quickstepa są liczne podskoki, które nadają tańcu lekkości i płynności, jakby para tańcząca poruszała się w powietrzu. Dzięki temu quickstep jest niezwykle energetycznym i dynamicznym tańcem. Inną znamienną cechą tego tańca są „kicki”, czyli dynamiczne kopnięcia nogami.

Quickstep należy do grupy tańców standardowych w tańcach towarzyskich. W stylu standardowym zajmuje miejsce obok walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego i foxtrota.

Poza krokoiem podstawowym występują tu takie figury jak: lock step, wirówka, obrót w prawo i w lewo, impetus, chasse, running finish.

Quickstep Łódź

© 2021 by Szkoła Tańca Peter