Tango

Tango

Tango Łódź

Tango Łódź. Oryginalne tango argentyńskie to taniec pełen zmysłowości i ukrytego temperamentu, w którym dominuje oczywiście mężczyzna. Proste kroki, możliwość kreowania oraz improwizowania tego tańca według własnego uczucia pozwala na łatwe i szybkie nauczenie się kilkunastu atrakcyjnych kroków, które można zatańczyć nawet w małym pomieszczeniu przy kieliszku czerwonego wina.

Dzisiaj tańczy się dwa rodzaje tanga: tango towarzyskie i oryginalne tango argentino. Tak naprawdę są to rózne tańce, oba uczymy w naszej szkole.

Styl tańca, który powstał około 1900 roku w Montevideo i Buenos Aires nosi nazwę tango argentyńskie. Prymitywna forma tanga pojawiła się już pod koniec XVIII wieku. Początkowo tańczono je w podrzędnych lokalach i domach publicznych. Tango było jednym z pierwszych po walcu i polce tańcem, w którym mężczyzna i kobieta w tańcu obejmowali się. Jednak najważniejszym nowym elementem tanga był fakt, że do tej samej muzyki można było tańczyć różne figury. Ten improwizowany charakter tańca wprowadził zupełnie nowy element pomiędzy dwiema tańczącymi osobami.  Później tango trafiło do Stanów Zjednoczonych i około 1907 do Europy, najpierw do Francji. Podstawowymi figurami tanga argentino są: salida basica, ocho, sacada, gancho, boleo, colgada i inne.

Tango towarzyskie powstało na cele tańca turniejowego. Należy do grupy tańców standardowych obok innych tańców takich jak walc angielski, foxtrot, walc wiedeński i quickstep.

Muzyka tanga jest tak atrakcyjna, że przeciętny tancerz zostanie dobrze wynagrodzony za czas spędzony  na nauce kilku podstawowych kroków. Ci spośród gorliwych tancerzy, którzy zadadzą sobie trud przyswojenia ulotnej atmosfery tanga , znajdą pełną satysfakcję w poprawnej interpretacji tego, co jest bez wątpienia jednym z najbardziej fascynujących rytmów tanecznych. Najsłynniejszym tangiem argentyńskim na świecie jest La Cumparsita napisana w 1919 roku przez 22 letniego Urugwajczyka Gerardo Rodrigueza.

Tango Łódź.

© 2021 by Szkoła Tańca Peter